Ženy ve světě

Naše příběhy - Adéla a Marta 

 

Adéla Kubešová, Anglie

"Život začíná ve 40. Naučit se anglicky
a odjet do ciziny můžete i v pozdějším věku, nejen ve 20." 

 

Miluju Anglii a angličtinu a mým posláním je přenášet svou vášeň i na ostatní jako trenérka mluvené angličtiny, aby si díky jejímu ovládnutí mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo studovat v Anglii či kdekoliv ve světě.

Orientuji se v systému výměnných pobytů i práci na živnostenský list v Anglii. Sama jsem začínala na pozici Au Pair a později pracovala jako hospodyně a pečovatelka. Do Anglie jsem odjela ve 40 a strávila tam 3,5 roku života. Svým příběhem inspiruji i ostatní, že ani v pozdějším věku není pozdě na změnu a plnění si svých snů.

Tyto zážitky mě posunuly mílovými kroky kupředu.

Není nadto poznat cizí zemi v její ryzí podobě a dozvědět se více o způsobu života místních obyvatel, a hlavně sám o sobě.

Před pár lety na můj narozeninový den ale bylo vše jinak...

Více ZDE>>>

 

 

Marta Kluchová, Rakousko

"Život stojí za viac než iba za otrockú drinu."

 

Som multifunkčná žena, žijúca dva plnohodnotné a zároveň rozdielne životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Robí mi radosť prepájať tieto dva svety a žiť oba moje životy naplno. Nečakám na "až".

Cestujem, čítam, píšem, vzdelávam sa, radujem sa zo života a ľúbim svojich blízkych. Ako v práci, tak i doma.

Pracujem ako opatrovateľka seniorov a som samostatná a všestranná žena a matka dvoch úžasných mladých ľudí. Milujem rozmanitosť života, výlety, históriu, prírodu. Robím to, čo chcem a som vďačná za každý nový deň.

Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice.

Som živým dôkazom toho, že žena, pracujúca v cudzine, nemusí žiť iba polovičný život a čakať netrpezlivo na koniec pracovného turnusu.

Vďaka práci v Rakúsku sa mi podarilo splatiť dlhy, naučila som sa po nemecky, plním si moje cestovateľské sny.
Už piaty rok pracujem na dvojtýždňovky, čiže pracujem iba šesť mesiacov v roku a druhých šesť mesiacov si užívam voľno, podľa svojich predstáv.

ALE NEBOLO TO TAK VŽDY! Více ZDE>>>

Adéla Kubešová

"Život začíná ve 40. Naučit se anglicky
a odjet do ciziny můžete i v pozdějším věku." 

 

Marta Kluchová

"Život stojí za viac než iba za otrockú drinu."