Ženy ve světě

6 mýtů o Anglii, které už dávno neplatí

O Velké Británii se toho traduje hodně. Po 3,5ročním životě v Anglii bych s vámi ráda sdílela svůj pohled. Některé věci, které se o Britech a Británii tradují, podle mé zkušenosti, už totiž dávno nejsou pravda.

Lije a lije – Mýtus Number 1.

Začneme počasím! Během života na různých místech Anglie jsem definitivně přišla o pár mýtů. Ten největší byl právě o stále upršeném počasí. Ve skutečnosti je v Británii počasí už hodně podobné našemu, za což asi vděčíme celkovému oteplování planety. Jako ostrovní stát tu ale vlhčeji, než ve vnitrozemských státech, je.

Odměřené chování – Mýtus Number 2.

A to hlavně k cizincům? Další věc, na kterou jsem změnila názor, je chladný odstup Britů mezi s sebou a nejvíce k cizincům. Mám opačnou zkušenost. Lidé ke mně byli přátelští a vždy ochotní pomoci. Když jsem se stěhovala z Londýna do Bathu a nesla s sebou 2 kufry a batoh, kdekoliv na nádraží i v metru mi bez žádání vždy někdo přiskočil pomoct. Britové jsou stále gentlemani. To samé se děje, když se ztratíte a zeptáte se na cestu.

Čaj vystřídala káva – Mýtus Number 3.

Čaj je stále nepřekonatelným nápojem číslo 1. I když se za poslední roky hlavně v Londýně a větších městech roztrhl pytel s kavárnami typu Costa atd. Na odlehlých místech však není prodej kávy úplně běžný. Zato čaj dostanete všude. Britové mě nikdy neváhali pozvat na svůj typický „cup of tea“, podávaný samozřejmě s mlékem. Je to takový stále přetrvávající anglický rituál, který sbližuje lidi a otevírá srdce. Navíc se při něm vyřeší leckterý problém.

Odporné jídlo – Mýtus Number 4.

Nepoživatelná kuchyně? V restauracích si pochutnáte na světových lahůdkách z vařečky skvělých kuchařů jako je Gordon Ramsay, James Oliver, Nigel Slater či legendární autorky mnoha kuchařek, slavné dámy, Merry Berry a mnoho dalších. I stánky s rychlým občerstvením kdekoliv na ulici mají hygienicky nezávadné občerstvení. Panují zde časté kontroly a každý provozovatel má na pro zákazníky na viditelném místě nálepku, jak vysoká je jeho kvalita. Jak se stravují „obyčejní“ lidé doma je jiná otázka. Ačkoliv je v Británii nepřeberná nabídka vysoce kvalitních surovin ve velkém výběru stoupá tu počet obézních lidí. To je ale případ od případu. Záleží na každém, jak se ke svému zdraví postaví.

Královna jen na oko – Mýtus Number 5.

Že královská rodina nikoho nezajímá? Velký omyl, je to přesně naopak! Britové jsou na svou královnu a zemi náležitě hrdí. Jako většina Britů, jsem i já fanouškem královny Alžběty II., která je nejdéle vládnoucím panovníkem na světě. Obdivuji její neustálou vitalitu a chuť do života. Tento rok slaví královna své 90. narozeniny, chystá se mnoho oslav po celé Velké Británii a lidé se dostávají do eufórie. Pořádají se zahradní párty, lidé si zdobí okna plakátama členů královské rodiny, kupují si hrníčky a další upomínky na královskou rodinu. V popředí je už několik let Kate s Williamem a jejich dvě děti, princ George a roční princeznička Charlotte. Kate se stala také módní ikonou a vzorem v oblékání ostatním ženám. Když si vezme něco na sebe, obchodníci nestíhají odesílat objednávky.

Angličanky jsou ošklivé jako noc – Mýtus Number 6.

Angličanky jsou na tom podobně, jako ženy všude jinde ve světě. Možná jsou pro český národ jen moc originální a sebejisté. Proto je na ulicích můžete potkat v lecjakých kreacích. U mladých slečen je to možná dáno i snahou vymanit se ve volném čase z povinných uniforem na školách a tak to často s líčením přeženou. Já to naopak považuji za jejich velké plus.

Vy můžete mít jiné zkušenosti, každý jsme ORIGINÁL a vidíme věci odlišně, což je jenom dobře.

Pište, s jakými mýty, které se tradují, nesouhlasíte Vy?

Adéla Kubešová

Adéla Kubešová

Adéla, autorka e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

milovnice Anglie a angličtiny

 

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

  1. MoTeelka napsal:

    Haha, zrovna dneska jsme se s host family bavili o anglických stereotypech. Mně v tom seznamu chybí ještě humor. Měla jsem za to, že jsou Angličani suchaři a není s nima žádná sranda, ale všichni, které tady znám, jsou mimořádně vtipní 🙂

    • Adéla Kubešová napsal:

      Souhlasím, díky za komentář. 🙂 Mám podobnou zkušenost. Angličani si umějí udělat srandu i sami ze sebe. Potvrdila to i královna Alžběta II. Neskutečně mě pobavila na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Londýně v roce 2012, kdy si v předtočené scéně zahrála samu sebe. Jejího služebníka, Jamese Bonda, ztvárnil herec Daniel Craig ve scéně, kdy ji odvádí z pokoje v Buckinghamském paláci do vrtulníku. Z něho po letu Londýnem už v reálu nad Olympijským stadionem vyskočili s padákem dvojníci královny a Bonda. Hned poté se skutečná královna za aplausu jásajícího publika vynořila i se svým manželem, princem Philipem, na čestné tribuně. Přeji, ať zažijete v Anglii ještě hodně legrace. Adéla

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *