Ženy ve světě

Anglie očima Lucie Švecové II. část

V předešlém článku jsme si nestihly s Lucií vše dovyprávět. Jsme zkrátka ženy. 🙂 Proto navazujeme dalším povídáním s Lucií Švecovou, která žije v Londýně.

Lucie, skončily jsme pozitivně. Teď přijde druhá strana mince.

Naopak, bylo něco, s čím si se v Anglii těžko smiřovala a co Ti nevyhovovalo?

Co mi nejvíce chybí je středoevropský les. Těžko jsem vstřebávala právě tu londýnskou atmosféru. Nakonec jsem našla způsob, jak tu existovat a našla tu svoji cestu. Hodně mi pomáhal místní divoký park a výlety mimo Londýn. Postupně i síť lidí se stejným zaměřením a pohledem na život jako mám já.

Je tam, z Tvého pohledu, život jiný oproti ČR?

Určitě ano, ale rozdíl není pro mě zase tak výrazný. Vždy se do Čech těším. V ČR mě vždy šokuje česká závist a někdy i malost a to, že si lidé hodně stěžují, místo toho, aby aktivně převzali zodpovědnost za vlastní život.

V Británii si příjdu obecně více svobodnější a mám pocit, že mi nabízí více možností.

Vím, že u nás nepanuje moc dobrý názor na britskou zdravotní péči. Jak Ty osobně vnímáš zdravotní systém ve Velké Británii?

Nemůžu úplně mluvit za sebe, protože se obecně snažím již několik let si vystačit bez zdravotního systému, což se mi úspěšně daří. Ale zkušenosti mých známých s britským zdravotnickým systémem zde spíš potvrzují horší zkušenost.

Co mi je zde např. sympatické je, že těhotenství se zde nebere jako nemoc a odpadá spousta vyšetření a jsou podporovány domácí porody i u prvorodiček a spousta dalších alternativ.

Máš s ním nějakou osobní zkušenost?

Mám zkušenost se zubařem, a to skvělou. Odblokovala jsem si zde strach ze zubařů. Navíc si myslím, že je mýtus, že je zde drahý a nedostupný a upřímně se divím všem, kdo kvůli zubům lítají do Čech, když vemu v potas náklady na letenky a čas.

Vím, že se zabýváš stresem a jak ho zvládnout pomocí techniky E.F.T. Můžeš ji blíže vysvětlit někomu, kdo o této metodě nikdy neslyšel?

E.F.T. v sobě spojuje nejmodernější poznatky psychologie a starodávnou akupresuru. Jde o poklep na konce meridiánových drah. Za současného mentálního zaměření přímo na nechtěnou emoci nebo problém.

Bylo totiž zjištěno, že příčinou všech našich negativních emocí je narušení našeho energetického systému. Poklep na konce meridiánových drah tato narušení harmonizuje a navrací náš systém do rovnováhy. Tímto jsou naše nechtěné emoce nebo problémy zpracovány.

Co je Tvá další vášeň?

Pohyb jakéhokoli druhu. Kontakt s přírodou. Učení se cizím jazykům. Hudba. Tvoření

Mohla si se v cizině věnovat práci a koníčkům, které jsi dělala doma?

Co se práce týče, tak ano. Cítím, že od začátku plynule pokračuji v tom, co jsem v Čechách začala.

Hodně jsem za poslední 2 roky dala studiu léčitelství. Z toho důvodu taky někdy nezbýval prostor na koníčky. Ale to se teď už mění. Vrátila jsem se k pravidelnému  běhání, občas si zacvičím jógu a po dvou letech jsem si to konečně také byla zalézt na stěně.

Jak vnímáš život lidí ve Velké Británii?

Určitě svobodněji.

Teď si třeba někdo čte náš rozhovor a říká si, tam bych chtěl/a také žít.

A pokud si někdo teď říká, tam bych také chtěl žít, tak bych doporučila se sebrat a přistěhovat se!

 

Jakou část země bys nám pro návštěvu Anglie doporučila Ty?

Určitě západní Anglii, Lake District a Wales.

Z měst jsou mými favority Oxford, Brighton, Cambridge.

OXFORD

OXFORD

BRIGHTON

BRIGHTON

CAMBRIDGE

CAMBRIDGE

Můžeš se vyjádřit k názoru, který panuje v ČR, že v Británii neustále prší?

Myslím si, že je to mýtus. První rok tady, bylo počasí rozhodně lepší a slunečnější, než v Ústí nad Labem, odkud jsem přišla. Dokonce jsem se tu opálila. Letos trochu bojuju s nedostatkem slunečního svitu, ale rozhodně není pravda, že tady pořád prší. Asi záleží i na části Anglie. Pro Londýn to určitě neplatí.

Souhlasím s Tebou, žila jsem v Anglii 3,5 roku a mýty, které o ni panují jsem shrnula do článku 6 mýtů o Anglii, které už dávno neplatí. Přečíst si ho můžete ZDE>>>.

Jaké jídlo Ti v Anglii opravdu chutná? Zvykla sis na stravovací návyky britů?

Mám hodně specifický způsob stravování. Hodně mísím raw stravu s ajurvédskými recepty. To úplně nezapadá do typického britského stravování. Ale z britské kuchyně určitě mám ráda fish and chips, jacked potato, Sunday roast. Oblíbila jsem si pečenou kořenovou zeleninu (mrkev, řepa a petržel) s rozmarýnem. Nebo velká lahůdka je jehněčí kýta na rozmarýnu s mátovou omáčkou ;).

 

20140317_134006

 

Plánuješ se někdy vrátit nastálo do ČR? Stýská se Ti?

Život moc neplánuji, spíš s ním tak plynu. Začala jsem pracovat na určitých projektech, díky kterým bych se ráda pohybovala volněji mezi Čechami a Velkou Británií. A i postupně by se mi líbilo si vyhlížet mojí další destinaci v jižní Evropě, ale cítím, že na to je ještě čas. Nyní cítím, že ještě mám být v Anglii, tak tu určitě ještě nějaký čas zůstanu.

Po ČR se mi někdy zasteskne, hlavně po české krajině a i určité atmosféře, která zde není.

Co Britové a jejich humor? Liší se od toho českého?

Mně příjde, že jo. Příjde mi jemnější, proto možná někomu příjde sušší. Mě je celkem sympatický.

Jaký by byl Tvůj vzkaz lidem, kteří mají plno snů a plánů, ale bojí se je uskutečnit?

Ať se přestanou bát a začnou krůček po krůčku si je plnit. Věřím, že našimi sny k nám promlouvá naše duše a je důležité je následovat.

Navíc si myslím, že většina strachů je jen v naší hlavě, nebo vzniká z malé informovanosti, to se pak bojíme neznámého. Co se týče přesunu do zahraničí, vždy se dají získat informace a jde se na to dobře připravit.

Chceš něco, o čem jsme nemluvily, doplnit?

Děkuji za nabídku, ale myslím, že to bylo výstižné ;).

13383800_10205242956948443_1510005837_o

 

 

Děkuji za vyprávění Lucii Švecové,

autorce e-booku „5 vhledů o stresu, které změní váš pohled na věc“

a e-booku Jak zvládat stres s E.F.T.

FB SVOBODA BYTÍ

 

Rozhovor s Lucií připravila Adéla Kubešová,

milovnice Anglieangličtiny

 

Ještě než skončíme, tak Tě poprosím o 5 rychlých odpovědí bez dlouhého přemýšlení.

 

„SVLÉKÁRNA ŽvS“: 5 otázek na tělo

Lucie, kdyby sis musela vybrat vždy jen jednu z nabízených možností, která by to byla?

  1. Rozum anebo srdce?

Srdce

  1. 10 dětí anebo žádné?

Žádné

  1. Orchidej anebo luční kvítí?

Luční kvítí

  1. Kopce anebo rovina?

Kopce

  1. Šťastný, ale krátký život anebo dlouhý, ale nudný?

Šťastný, ale krátký

 

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *