Ženy ve světě

Do Anglie se psem? No problem!

Jak se cestuje do Anglie se psem jsem se zeptala Lucie Švecové, která tuto situaci sama řešila, když se stěhovala do Anglie.

Málo lidí ví, že cestovat do Anglie se psem, je dnes mnohem snadnější než kdysi. Váš miláček už nemusí procházet karanténou a není třeba ani složitých vyšetření.

13383521_10205243643085596_575517435_o

 

Potřebujete k tomu 4 věci, které většina psů dnes běžně má:

  1. Pas zvířete v zájmovém chovu, o který lze požádat na veterině
  2. Mikročip
  3. Potvrzení o odčervení (ošetření proti echinokokóze) 
  4. Očkování proto vzteklině

U bodu 3. a 4. si musíte dát pozor v jakém čase před vstupem do Anglie byly věci podány. U odčervení to je 1-5 dní (120-24 hod.) před vstupem do země. U vztekliny se očkování považuje za platné po 21 dnech od základního očkování. Pokud jde už o přeočkování, je platné ihned, ale musí být tato vakcína podána v době platnosti.

Doporučuji dopravit se do Velké Británie autem. My využíváme Eurotunel Calais –Folkestone. Nemám zkušenost s převozem psů leteckou přepravou. Dopravu autem považuji za nejsnadnější a nejjednodušší pro přepravu psů. Takhle můžeme i naši čubu nechat každé 2 hodiny vyběhat, když si sami stavíme na pauzu. A výrazně se i zkracuje cesta přes kanál. Tunelem jste na druhé straně do půl hodiny.

Pro převoz zvířat Eurotunelem, je lepší je nahlásit předem. Stačí vyplnit kolonku na internetu při objednávce tunelu, ale přepravu lze přikoupit až na místě. Za psa to je 18 liber.

Než projedete mýtem, je nutné následovat symbol packy a dostavit se ke kontrole. Zde vás nechají naskenovat čip a zkontrolují údaje v pasu zvířete v zájmovém chovu, který nyní máte místo očkovacího průkazu.

 

Na co si dát pozor!

Zde si dejte velmi dobrý pozor na správné vyplnění. Jsou totiž hodně přísní a pokud něco nemáte v kolonce, kde to přesně má být, byť je pes správně odčervený, tak vás dál nepustí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Stalo se nám dvakrát, že v Čechách na veterině nám jednou odčervení napsali na jinou stránku, než má být. Podruhé nám doktorka zapomněla dát razítko a podpis.

Jak tuto nepříjemnost řešit?

Je to řešitelné, ale člověka to stojí zbytečně peníze navíc. V obou případech nás totiž poslali do Calais na místní veterinu, kde nám odčervení přepsali na správnou stránku a podruhé dali razítko s podpisem. V prvním případě si za to naúčtovali 30 euro a v druhém, protože bylo velikonoční pondělí, dokonce 70. Dá se tomu vyvarovat, ale člověk si musí dát na české veterině dobrý pozor a sám si to ohlídat.

Proto cítím jako důležité tu napsat, že je potřeba si zkontrolovat stránku, na které máte odčervení i očkování zaznamenané.

13388779_10205244881556557_1144460033_o

U odčervení musí být všechny tyto údaje:

  1. Prostředek, kterým je odčerveno
  2. Datum
  3. Čas
  4. Podpis doktora
  5. Razítko

Zajímavost: společnost Eurotunnel je na zvířátka parádně zařízená, dokonce vyhráli i zvířecí cenu za přepravu. Naleznete zde výběhy pro psy a mají i oddělený prostor např. pro háravé čubinky.

 

TIP: 

1. Spolujízda

Pokud nemáte vlastní auto, jde sehnat i spolujízdu, kdy řidiči nevadí převážet zvířátka. Běžně se to dělá. Také jsme jednou vezli slečnu se psem, takže jsme měli v autě psy 2. A já zase jednou jela s čubou s někým jiným. 🙂

2. Dopravci

Zároveň fungují soukromí spolehliví dopravci, kteří vám převezou zvíře i s venčením.

Doufám, že vás článek obohatí a pokud vás odrazuje od cesty do Anglie pouze strach z převozu vašeho zlatíčka, tak se nyní bez obav vydáte na cestu!

Lucie Švecová

 

Děkuji za vyprávění Lucii Švecové , autorce e-booku „5 vhledů o stresu, které změní váš pohled na věc“ a e-booku Jak zvládat stres s E.F.T.

S Luckou se můžete spojit i na FB Cesta k harmonickému životu

Pokud vás zajímá život Lucie v Anglii, přečtěte si rozhovor, kde jsem Lucii pro Vás pořádně vyzpovídala.

 

Adéla Kubešová

milovnice Anglie a angličtiny

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *