Ženy ve světě

Hello!

Jmenuju se Adéla. Píšu o životě v Anglii, kam jsem odjela jako Au Pair ve 40. Později jsem pečovala o manželský pár v romantickém městě Bath a o skoro devadesátiletého pána, bývalého kuchaře u námořnictva. Vařit mu byla výzva a o stravování Britů mě požádal napsat časopis Apetit.

Baví mě angličtina a svou vášeň přenáším i na ostatní jako jazyková trenérka. Nadchl mě pozitivní přístup Britů. Zamilovala jsem si královskou rodinu, mrkvový dort carrot cake, malé koláčky zvané cup cakes a bochánky scones, které se potírají džemem a smetanou. 🙂

Stále se nemůžu rozhodnout, zda mě víc okouzlil Londýn, anebo romantický venkov.

20150917_102049025_iOS

 

Nejčastěji mi lidé pokládají tyto otázky a tak si myslím, že by mohli zajímat i čtenáře Žen ve světě.

1. Proč jsi v ČR nechala vše za s sebou a odjela do Anglie?

Po dlouhých letech v českém zdravotnictví, kde jsem pracovala na směny v nemocnici jako zdravotní sestřička, jsem se cítila vyždímaná jako citrón. Nic mi už nedávalo smysl, chyběla energie a radost ze života. Navíc se přidaly finanční starosti a já jsem hledala řešení své situace. Našla jsem ho ve studiu angličtiny a odjezdu do Anglie jako paní k dětem.

2. Kolik Ti bylo, když jsi odjížděla do Velké Británii?

Do Anglie jsem odjela ve svých 40 letech a udělala tak velkou životní změnu. Psalo se datum 12. 4. 2012. Na den 100 let od potopení Titanicu jsem stála na letišti Gatwick v Londýně.

3. Litovala jsi někdy, že jsi do takového dobrodružství šla?

Ne, bylo to nejlepší a jedno z nejdůležitějších rozhodnutí mého života. Ani chvilku nelituji, i když samozřejmě nebylo vše vždy jednoduché.

4. Je snadné, po té legální stránce, začít žít v Anglii?

Ano, jelikož jsou oba státy členy Evropské Unie můžeme ve Velké Británii žít a pracovat bez omezení a nutnosti víz a splňovat další podmínky. Do některých států musíte mít na účtě vyšší finanční částku a žádat o speciální pracovní povolení. To při cestě do Velké Británie odpadá. Další výhodou je vzdálenost, letecky jste za 1,5 hod. na místě.

5. S jakou úrovní angličtiny jsi odlétala?

Na základní i střední škole jsem se učila jen rusky. Z ruštiny jsem i odmaturovala. Poprvé jsem k angličtině přičichla na mateřské dovolené pár lekcemi v typickém večerním kurzu. Pak byla dlouhá, 12letá pauza. Až 5 měsíců před odjezdem do Anglie jsem absolvovala intenzivní kurz anglického jazyka.

6. Kde jsi pracovala?

První rok jsem se starala o 3letého klučinu jako Au Pair. V dalších 2,5 letech jsem vykonávala na živnostenský list práci hospodyně a pečovatelky.

Poznala jsem systém, který funguje ve Velké Británii a budu ráda, když inspiruji i ostatní měnit životy k lepšímu.

 

I vy můžete restartovat svůj život.

 

Brzy na viděnou v Anglii!

See you in England, soon!

 

Adéla

 

Autorka e-booku ZDARMA Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a vyražte třeba do Anglie. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám s angličtinou a odjezdem do Anglie i ostatním ženám, aby mohly roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *