Ženy ve světě

Jak se slaví Velikonoce v New Yorku- s Lenkou

Velikonoce byly vždy mým oblíbeným obdobím. Mám ráda tradice a obzvlášť dobroty s nimi spojené. To je jedna z těch věcí, která mi v zahraničí chybí. V jižním Španělsku místo našich tradičních velikonoc slaví Svatý týden (Semana Santa). To, že se jedná o výjimečné období je tam znát snad na každém kroku. Zato v takovém  Londýně, kromě čokoládových zajíců a vajíček v supermarketech, člověk skoro ani nepostřehne, že o nějaký svátek jde.

Najdi si svého zajíčka!

Právě při pohledu na čokoládového velikonočního zajíčka si vždycky vzpomenu na dobu, kdy jsem pracovala v cestovní kanceláři a jeden pražský hotel pro své obchodní partnery uspořádal tematickou párty s hrou: „Najdi si svého zajíčka!“

Hra spočívala v tom, že ve vyhrazeném patře hotelu byly v určených pokojích poschováváni zajíčci různých tvarů, velikostí a konzistencí. Naším úkolem bylo najít je a zapsat do políčka křížovky u čísla pokoje, kde byl schovaný, jako: polštář, skříň, zásuvka atd.

Ještě před dovysvětlením pravidel, můj tehdejší kolega jednoho takového zajíčka našel a hned se nám šel svým úlovkem pochlubit. „Hlavně až je najdete, nehýbejte s nimi, aby i ostatní měli stejnou šanci je najít,“ ozvala se v tu chvíli žena, která vysvětlovala pravidla hry. Kolega okamžitě lízátko na špejli ve tvaru zajíčkovy hlavy rychle schoval za zády a spěšně vzpomínal, kde že ho to vlastně přesně našel.

Po startu jsme se podle předem zvolené taktiky rozutekli, každý do jiného pokoje. Týmová práce se vyplatila a brzy jsme měli všechna políčka křížovky plná, včetně výsledné hádanky.

Vrhli jsme se okamžitě k výtahu, který se už už zavíral. Na poslední chvíli jsme do něj naskočili a s omluvným: „Pardon, promiňte,“ jsme si prodrali cestu mezi dvěma dalšími týmy uvnitř. Štěstí nám zase přálo, protože to byly zrovna dveře, na kterých jsem byla namáčknutá, které se po příjezdu do přízemí otevřely.

Vypadla jsem tak z výtahu jako první a úprkem, následovaná kolegyní, jsem vběhla do sálu. Tam na nás trochu nevěřícně koukali a kroutili hlavou. Se slovy: „To jsme si mohli myslet, že to vyhrajete zrovna vy,“ nám vtiskli do náruče obrovského čokoládového zajucha – cenu pro vítěze!

Dlouho jsem se u nějaké společenské hry takhle nenasmála.  A mimochodem, toho čokoládového zajíce jsme pak jedli  skoro týden!

Velikonoce na Páté avenue

Letos je to poprvé, co slavím Velikonoce v Americe. Myslela jsem, že hledat velikonočního zajíčka v New Yorku, bude jako hledat jehlu v kupce sena. Ne, že bych to někdy zkoušela, ale dokážu si to živě představit! Tak nějak jsem předem předpokládala, že kromě těch čokoládových v supermarketech to tu bude podobné jako v Londýně. Naštěstí jsem se mýlila!

Na internetu jsem si předem hledala informace o tom, co dělat na Velikonoce v New Yorku. Našla jsem mnoho odkazů na „Egg hunt“, ale valná většina byla pro osazenstvo s průměrným věkem 10 let. Jen jeden byl pro ty odrostlejší, konkrétně „lov vajec“ po barech v jedné z brooklynských ulic, se speciální nabídkou slev na vybrané koktejly. To už byla lákavější nabídka!

Nakonec jsme vyrazili na nedělní velikonoční průvod (Easter Parade and Bonnet Festival), který probíhal na Páté avenue mezi ulicemi 49 a 57.  Tedy od katedrály Svatého Patrika až k Central parku. Nešlo o tradiční procesí, spíše o setkání newyorčanů, kteří podle tradice měli na hlavách klobouky a čepce s velikonoční a jarní tématikou.  Rozhodně bylo na co se dívat!

Mnozí byli i stylově oblečeni. Dokonce i domácí mazlíčci!

Easter1 (8)

A ty zajíci? Byly prostě všude!

Easter1 (7)

Veselé Velikonoce všem!

 

Originál tohoto článku a tiež o mnoho viac fotografií nájdete na blogu – Lenky Wooten- Pohlednice z cest. Publikované so súhlasom autorky.

 

1545843_10203300599902452_4823452121137906718_nLenka Wooten

Miluji cestování. Pracovala a studovala jsem ve třech různých zemích. Teď se zabydluji ve čtvrté. Nejsem dobrodruh. Prostě mě baví bydlet na místech, které ostatní jen navštěvují. Více o mně si přečtěte zde>>

Chcete New York jen vidět, nebo i prožít?  Plánujete cestu a řešíte:

Co? Kdy? Kam? Jak? Proč? Za kolik?

A hlavně KDE začít?

E-book ZDARMA: „New York volá!“ je Vám k dispozici 🙂

Vychutnejte si město, které nespí, se vším co nabízí.

Marta Kluchová

Ženy jako Vy, které vyrazily do světa plnit si své sny. Teď pomáhají ostatním, roztáhnout křídla a letět za radostnějším a naplněnějším životem. Poradí Vám cestu, abyste doletěli do cíle bez pochroumaných křídel.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *