Ženy ve světě

MDŽ: Kytička letí do Německa a Rakouska

Dnešní poděkování za spolupráci na projektu Ženy ve světě patří hned dvěma expertkám na němčinu a Německo – Michaele Skopalové a Gabriele Nácarové.

Velké díky letí na Slovensko mé spolupracovnici Martě Kluchové. Marto, děkuji za skvělou práci na projektu Ženy ve světě a samozřejmě za sdílení radostí a strastí pečovatelky v Rakousku.

Co spojuje ženy z různých koutů světa? Dozvíte se zde >>>.

Pokud jste ještě nečetly minulý článek o Blance z Kanady, pak na vás čeká tady.

NĚMECKO

Michaela Skopalová

MICHAELA SKOPALOVÁ

 

Jsem lektorkou němčiny a milovnicí Německa. Ukážu vám, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si doposud mysleli.

 

Míša je Češka, která žije již několik let v Německu a němčina se stala jejím denním chlebem. Více v jejím příběhu zde>>>.

Míša napsala pro Ženy ve světě článek Německo na vlastní kůži, který si do jara 2018 přečetlo přes 800 z vás.

Pokud se chcete otestovat, jestli němčinu opravdu dáváte levou zadní, tak právě pro vás Michaela připravila tento Jazykový test zdarma.

Čeká vás pohovor v němčině? Jak se na pohovor připravit se dozvíte v Míšině e-booku zdarma ke stažení zde>>>.

Gabriela Nácarová

GABRIELA NÁCAROVÁ

 

Jsem expert na němčinu, která je mou vášní; se mnou budete němčinu a Německo milovat a komunikace se stane zábavou 🙂 Rozmluvím i mrtvého!  Více informací naleznete zde >>

 

Pokud máte chuť dozvědět se něco o Němcích, Německu a němčině netradičně pak doporučuji začít Gábininým e-bookem zdarma ke stažení zde>>>.

Gábi točí i skvělá videa. 

Její fanpage na sociálních sítích nese příznačný název Němčina rychle a zběsile – německy komunikativní metodou. 🙂

Gábina se čtenářkami Žen ve světě sdílela svůj článek Vel’ká noc v Nemecku – s Gabrielou (ve slovenském jazyce).

Na blogu Gábiny si můžete přečíst článek v původním českém znění pod názvem Jiný kraj, jiný mrav tady>>>.

 

VÝLETY DO NĚMECKA S ADÉLOU

Výstava orchideí v Drážďanech

ADÉLA KUBEŠOVÁ

 

Pokud byste se rády vypravily na skok do Německa a milujete jako já orchideje, mám pro vás tip. V článku Drážďany pod rouškou omamných orchideí jsem vás zavedla na Mezinárodní výstavu orchideí na výstaviště Messe Dresden do německých Drážďan, která mě naprosto nadchla a okouzlila.

Určitě ji doporučuji navštívit každé ženě – romantičce. 🙂 Článek si doposud přečetlo přes 500 žen.

 

Velikonoce v Drážďanech

ADÉLA KUBEŠOVÁ

 

Atmosféru Velikonoc si vychutnejte v tomto mém příspěvku s názvem Odskočte si od barvení vajíček do Drážďan.

Jak se dopravit do Drážďan pokud nemáte k dispozici auto?

Do Drážďan jezdí 3x denně autobusy Eurolines, které mají i dětské autosedačky, cesta trvá 2 hodinky. Pokud dáváte přednost vlakům, do Drážďan vede nádherná trať podél Labe s výhledem na Saské Švýcarsko.

Víte, jak se dostat do jarní nálady, neutratit majlant a užít si volný den podle vašeho gusta?

V Drážďanech najdete vše: procházky podél blyštícího se Labe, nádherně zelenými parky, okolo historických budov anebo si vyberte v některém z obchodních domů novou jarní garderóbu.

 

RAKOUSKO

Marta Kluchová

MARTA KLUCHOVÁ

 

Som multifunkčná žena, žijúca dva plnohodnotné a zároveň rozdielne životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Baví ma prepájať tieto dva svety s mojou vášňou k cestovaniu, k sebarozvoju a ku knihám. Na vlastnom príklade ukazujem opatrovateľkám, že žena, pracujúca v cudzine, nemusí žiť iba polovičný život a čakať netrpezlivo na koniec pracovného turnusu.

 

Martu Kluchovou jsem oslovila mezi prvními, zda by do projektu Ženy ve světě šla a ona s radostí souhlasila.

Jsem moc ráda, že zůstala a aktivně se na něm podílí, i když jako žena, máma dvou dětí a pečovatelka seniorů v Rakousku a vášnivá cestovatelka nemá času nazbyt.

Pokud přemýšlíte o práci pečovatelky v Rakousku bude pro vás užitečný e-book Jak začít opatrovat, který je ke stažení zdarma zde>>>.

Mě osobně velmi oslovila tištěná kniha Deník opatrovatelky, ve které nás Marta nechala nakouknout do hlubin své opatrovatelské duše. Rozepisuje se v ní upřímně o 6letých zážitcích z opatrování seniorů v Německu a Rakousku.

Tady jsou některé z článků, které pro naše čtenářky Marta za dva roky připravila:

Pokud je vám těžko na duši, pomůže vám tento článek zvednout se co nejdříve ze dna.

Marta je velice aktivní i na sociálních sítích, kde podporuje tisíce pečovatelek. Co uvařit dobrého, nejen svému svěřenci, najdete ve skupince Receptár opatrovatel’ky.

 

Děkuji!

Adéla

 

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *