Ženy ve světě

Odskočte si od barvení vajíček do Drážďan

Přípravy na Velikonoce jsou za dveřmi. Možná už jste začaly chystat jarní výzdobu, malovat vajíčka anebo gruntovat. To počká! Ženy, všeho nechte a vydejte se na výlet.

 

Kam takhle na rychlo?

Do Drážďan!

Jezdí tam 3x denně autobusy Eurolines, které mají i dětské autosedačky, cesta trvá 2 hodinky. Pokud dáváte přednost vlakům, do Drážďan vede nádherná trať podél Labe s výhledem na Saské Švýcarsko.

Mám pro vás tipy, jak se dostat do jarní nálady, neutratit majlant a užít si volný den podle vašeho gusta. V Drážďanech najdete vše, co vás baví: procházky podél blyštícího se Labe, nádherně zelenými parky, okolo historických budov anebo si vyberete v některém z obchodních domů novou jarní garderóbu. Jak se zorientovat v místní hromadné dopravě v Drážďanech najdete tady. Na závěr nezapomeňte ochutnat nějakou typickou místní dobrotu.

 

Přichází trocha nostalgie, kdy já tam byla naposledy?

Asi se budete divit, ale já jsem navštívila Drážďany naposledy před dlouhými 30 lety, ještě za komunistů. Maminka mě tam tehdy vzala na obligátní nákupy se zájezdem pořádaným tehdejším Hydroprojektem, kde pracovala jako fotografka. Mimochodem světlemodrý svetr, co jsme tenkrát koupily tátovi nosím ještě do práce. 😀

 

 

Od té doby mě Německo a Rakousko kupodivu míjely. Takže v tomto roce 2017 si to vrchovatě vynahrazuji. Od výletu do Drážďan jsem podnikla další skvělé výpravy, jak do Německa, tak do Rakouska a jsem nadšená. O tom zase v jiném článku.

 

 

Na výstavišti Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden, městská čtvrť Pieschen, se nejenom každé předjaří koná světová výstava orchidejí, o kterém jsem psala v tomto článku.

Probíhá tu koncem března i velikonoční zahradní veletrh Dresdner Ostern.

 

 

Mimo vybavení zahrad nabízí také velikonoční výzdobu, keramiku a porcelán, uzeniny, sýry, džemy. Viděly jsme se sestrou i živá zvířata a různé atrakce a aktivity pro děti.

 

 

Pohodový výlet a hodně nových zážitků

Vám přeje s láskou

Adéla

Milovnice cestování, Anglie a angličtiny

 

Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *