Zkraje října 2019 mi udělala radost naše přispěvatelka Blanka Vun Kannon a její zbrusu nová tištěná kniha Návrat domů.

Blanka Vun Kannon – autorka knihy Návrat domů

 

Pro připomenutí, předloni tu s námi Blanka Vun Kannon sdílela, jak ji osud zavál do USA, konkrétně do malého státečku New Jersey, a ukázala nám, jak slaví s manželem Velikonoce v USA.

Manžel Blanky Vun Kannon, David

 

Byla jsem právě několik dní v nové práci, hlavu plnou nových informací, nových lidí, když mi do e-mailu přišla zajímavá zpráva. Psala mi paní Olga z nakladatelství Smart Press.

Ptala se mě, jestli bych si nechtěla přečíst knížku paní Blanky Vun Kannon Návrat domů a poté sdílet své bezprostřední dojmy.

Byla jsem poctěna touto nabídkou a velice ráda jsem na ni kývla.

Knížka je tady!

Po měsíci si ke mně knížka konečně našla cestu (chvíli jsme hráli přetahovanou s Českou poštou). Avšak vše je jak má být. Právě teď mám čas a energii se knize naplno věnovat.

Příroda se připravuje k zimnímu spánku a mě právě v tomto okamžiku tato knížka přináší do života potřebné zklidnění, rozjímání a návody, jak se ještě více napojit na svou vnitřní ženskou duši.

Autorka recenze Adéla Kubešová / Foto: Adéla Kubešová

 

A já mám nyní tu čest se s vámi, našimi milými čtenářkami blogu Žen ve světě, podělit o můj názor na toto dílo.

Už po otevření pečlivě zabaleného balíčku na mě dýchla svěží vůně a mile zapůsobil velký formát knihy. 🙂 Čím jsem starší, tím více oceňuji větší velikosti knížek s většími písmeny.

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

První dojmy

Po chvíli listování jsem byla okouzlena příjemným barevným laděním (hodně je zastoupena žlutá a zelená barva, kterou doplňuje modrá v nadpisech) a pečlivým a přehledným uspořádáním kapitol.

Nejdříve mě zaskočila tloušťka knihy (má 224 stran). Po chvíli jsem si ale uvědomila, že nejde o to knihu celou na jeden zátah přečíst jako jsem tomu zvyklá u románů či detektivních příběhů, naopak by to bylo na škodu.

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

 

Je potřeba si každou kapitolu knihy zažít a rady a tipy začlenit do každodenního života. Na straně 214 je Seznam praktických cvičení pro šťastný život a vždy je zároveň uvedena strana, na které se o cvičení dozvíte.

Dojalo mě věnování Blančiným rodičům Vlastě a Ladislavovi.

Vyhoření a co dál?

V Úvodu autorka popisuje důvody vzniku knihy, svěřuje se s vyhořením, které ji postihlo ve 37 letech, a které bylo paradoxně jejím největším požehnáním. Měla totiž obrovskou motivaci najít smysluplnější a šťastnější život.

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

 

Já sama jsem se ocitla jen krůček od úplného vyhoření, v mých 39 letech, a tak si dovedu alespoň rámcově představit, čím vším si musela Blanka projít. Podobně jako ona jsem spadla až na samé dno fyzických i psychických sil.

Řešila jsem to stejně – odchodem ze stávající práce (V nemocnici jsem podala výpověď a začala měnit svůj život pomocí 5měsíčního intenzivního studia angličtiny a posléze odjezdem do Anglie ve 40 letech jako Au – pair).

Adéla Kubešová – Metro London Bridge / Foto: Pavel Kubeš

 

Když si svou situaci Blanka  začala plně uvědomovat, mohlo přicházet i uzdravování bolestné minulosti a budování zcela nového života založeného na pevných a láskyplných základech, jak se svěřuje svým čtenářkám už na prvních stránkách své knihy.

Blanka se začala intenzivně věnovat metodě Feng Shui (učila se nejvíce od Denise Linn) a stala se lektorkou programu harmonického života Soul Coaching převážně v USA, kde od roku 2010 žije se svým manželem Davidem.

Vyhovuje mi, že si mohu číst jednotlivé kapitolky dle své momentální nálady a rozpoložení. Mně jako první oslovila 2. část – Šest klíčů k harmonickému životu a to konkrétně Klíč 2: Třídění nepotřebného – nástroj transformace a lehkosti bytí.

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

 

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

 

Kniha Návrat domů Blanky Vun Kannon / Foto: Adéla Kubešová

 

Slova autorky mluví za vše:

Dejte kytku do vázy, propusťte jednu starou blůzku nebo hrnec, pozorujte chvilku mraky, zapalte si svíčku, udělejte si volný víkend, ujasněte si, jak se v životě chcete cítit.

Blanka Vun Kannon – autorka knihy Návrat domů

 

Milé ženy, pokud toužíte po vnitřním pocitu štěstí, klidu a životním naplnění vřele vám doporučuji Návrat domů Blanky Vun Kannon. Věřím, že si každá z vás odnese nějakou myšlenku autorky a že i mnohé rady zařadí do života.

Jsem přesvědčená, že obzvláště my ženy hledáme cesty, jak toho dosáhnout.

Jednou z cestiček může zcela jistě být i tato Blančina kniha. „Usednout“ můžete i do Školy harmonie s Blankou Vun Kannon na FB.

Autor Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *