Máte rády pohádky? Nebo vůbec knihy a jejich příběhy?

Jeden takový příběh vám nyní povypráví Duch Královského Ostrova. Tak pokud máte pohádky oblíbené, tak si pojďte se mnou, s Duchem Královského ostrova a kdoví, koho ještě cestou potkáme, jednu pohádku přečíst.

Jednou z postav tohoto příběhu je Vladi Vavroušková, spisovatelka příběhů a pohádek pro děti a jejich maminky. Je také tvůrce času na pohádky.

Příběh právě začíná…

Byl jednou jeden ostrov a na něm žila kromě Královské rodiny také žena, která se na tomto ostrově, po čase mu začala říkat Královský ostrov, ocitla možná náhodou. A možná taky ne, protože náhody přece neexistují.

Na Ostrov ji zavezl muž, možná Princ na bílém koni nebo Král, to už nechám na vaší fantazii. Byla to ale asi moderní pohádková postava, protože svou Královnu Vladi, přivezl na Královský ostrov v Myšáku Mitsubishi Pajero.

Když je Duch Královského ostrova oba spatřil, přivítal je víc než hezky. Asi měl křišťálovou kouli, ze které jejich budoucí život vyčetl ještě dřív, než to věděli oni dva a jejich Princ Daniel.

Opravdu měli velké štěstí, protože se jim dařilo. Král Aleš si brzy našel práci. A Královna Vladi také nezahálela. Protože měla ráda děti, pomáhala v jedné pohádkové škole, kam chodily malé princezny a princátka, aby nezapomněly český jazyk.

Protože se kvůli práci Krále Aleše museli přestěhovat, Královna Vladi už dále nemohla ve škole pomáhat a začala pracovat z domova.

Také chodila do školy, aby se alespoň trochu naučila anglicky, protože se narodila v době, kdy se ve škole učil hlavně ruský jazyk.

Královna Vladi si myslí, že buňky na jazyky nemá, a přestože na Královském ostrově žije, a moc se jí tu líbí a cítí, že sem patří, anglický jazyk jí k srdci moc nepřirostl. Naštěstí má svého Prince Daniela, který jí hodně pomáhá.

A proto nemá žádné kamarády a kamarádky z ostatních panství a je doma na svém hrádku daleko od města, stále sama.

Ale Královně Vladi to nevadí. Píše totiž příběhy a pohádky pro děti a jejich maminky.

Před pěti lety vytvořila ženu Klementinu, která je hlavní hrdinkou všech příběhů a knih pro maminky a pohádek pro děti, které vypráví svému synovi Samíkovi a tedy i vašim dětem.

Možná se vám milý čtenáři honí hlavou, kam chodila pro inspiraci a jak se může z učitelky stát spisovatelka.

Tak pojďte ještě chvíli číst, ať se to dozvíte.

Možná to nevíte, ale na Královském ostrově je mnoho krásných míst. A i když Vladi dříve moře vůbec nezajímalo, objevila se svým Králem Alešem nádherné místo, kam jezdí čerpat inspiraci, když to počasí a čas dovolí.

Městečko leží u moře lemované skalami a toto místo je díky tomu velmi tajemné.

Jmenuje se L´landundo.

Zde čerpá inspiraci k psaní příběhů pro maminky. Najdete je v knize, která byla vydána v září 2019 a jmenuje se Nový Začátek s Klementinou. Jsou inspirované právě tajemným L´landundem. Můžete se podívat zde.

Ale to není jediné místo, kam se jezdí inspirovat. Také jí učarovalo Conwy, kde je nádherný hrad. Stačí ho jen projít a hned je příběh nebo pohádka v její mysli.

A kdo to z vás čtenářů neví, tak v Conwy je nejmenší dům ve Velké Británii, který je uznán Guinessovou knihou rekordů. Byl vystavěn v 16. století a poslední majitel, 182 cm vysoký rybář Robert Jones, jej z hygienických důvodů opustil roku 1900. Dům je dvoupatrový a jeho rozměry činí 3,05 × 1,8 m.

A tak podle tohoto místa vznikají pohádky pro děti.

Jednou spolu Král Aleš s Královnou, osedlali koně pod kapotou jejich červeného oře a vyjeli na jiný hrad do města Lancaster. Město trochu ponuré, ale to Vladi nevadilo, protože hrad byl opravdu krásný a i ten jí inspiroval k příběhu, jenž bude zasazen do románu, který je v této chvíli rozepsaný.

Video je ZDE.     

Jediné, co oběma na tomto Královském ostrově chybí, jsou lesy. Oba totiž rádi chodí na houby.

Tak, jak to bývá ve většině království, i oni měli krásného ptáka. Říkali mu Kukín. Zpíval a šťastně s nimi žil dlouhých 15 let. Byl to jejich talisman. Letos v lednu 2021 se odebral do ptačího nebe.

Ještě mají fenku Kairu, která dělá Královně Vladi společnost, když má Prince a Krále za obživou.

Jak jinak, tak i na Královský ostrov se snesla covidí nemoc. Díky tomu cestovat Královna – Spisovatelka Vladi, nyní nemůže. Jezdila moc ráda několikrát do roka za svými čtenářkami do České republiky.

Věří však, že vše dobře dopadne a bude moci uskutečnit křest pohádkové knihy Je čas na pohádky, kterou nyní tvoří s maminkami v pohádkové skupině Kniha je čas na pohádky /Tvorba, kterou najdete zde.   

Více o knize pohádek Je čas na pohádky se dozvíte, když juknete na stránku tady.    

A nyní již zazvonil zvonec a pohádky – příběhu je konec.

A abych já, Duch Královského Ostrova nezapomněl. 🙂 Královnu – Spisovatelku Vladi najdete zde nebo na FB stránce Klementina vypráví.

Mějte se krásně a žijte pohádkově!♥

Vaše Vladi 

P. S. Vladi vás moc ráda přivítá na některém z těchto míst:

Autor Adéla Kubešová

40+! No a? Plňte si sny a cestujte po světě. Zkrátka žijte život naplno. Ve 40 letech jsem si odjezdem do krásné Anglie splnila dávný sen. Teď pomáhám i ostatním ženám roztáhnout křídla a rozletět se za radostnějším a naplněnějším životem.

Připojte se k diskuzi

2 komentáře

  1. Také žiji ve Velké Británii a to v magickém Skotsku. Tato země si člověka rychle podmaní. Hodně se však těším na chvíli, kdy svobodně a bezpečně budu moci odletět do rodné země, kterou je pro mě Československo.

    1. Dášo, už aby to bylo, viď. Já mám koupený zájezd na KOS na září a doufám, že odjedeme. 🙂
      Zdravím do Skotska! Chci se podívat do Edinburghu. Ty žiješ přesně kde? Adél

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *